© Право інтелектуальної власності, 2005 - 2016. При цитуванні посилання на www.intellaw.org.ua обов’язкове.

ГОЛОВНА

БІБЛІОТЕКА

ДОГОВОРИ

ЗАКОНИ

ОХОРОНА

ЗАХИСТ

ОСВІТА

ЛІНКИ

БЛОГ

ПОСЛУГИ


Украинская Баннерная Сеть

Право інтелектуальної власності

2.1.3. Африканська регіональна організація інтелектуальної власності


Система міжурядового співробітництва в галузі промислової власності між 16 франкомовними африканськими країнами була створена на основі Лібревільської угоди 1962 року про заснування Афро-Малагасійського відомства промислової власності (ОАРІ) [29]. Лібревільська угода була в подальшому переглянута Бангійською угодою, що стосується заснування Африканської організації інтелектуальної власності (ОАРІ, утворено від французького найменування – Organisation African de la Propriete Intellectuelle), яка набрала чинності 8 лютого 198 року. Лібревільська угода створила для своїх держав-учасниць загальну систему для видання і підтримання в дії прав на промислову власність (патентів, реєстрацій товарних знаків, реєстрацій промислових зразків) відповідно до уніфікованого законодавства, що міститься в додатках до Угоди і застосовується у кожній із держав-членів. Нині 15 країн (Бенін, Буркіна-Фасо, Камерун, Центральноафриканська Республіка, Чад, Конго, Кот-д'Івуар, Джибуті, Габон, Гвінея, Малі, Мавританія, Нігер, Сенегал, Того) є членами ОАРІ. Система передбачає загальні формальні вимоги до надання прав промислової власності центральним відомством промислової власності, а саме Африканською організацією інтелектуальної власності (ОАРІ), розташованою у Яунді (Камерун), яка виступає як відомство промислової власності для кожної із держав-членів .

Відповідно до цієї системи права, надавані центральним відомством, діють у всіх державах-членах; нема можливості обмежити дію цих прав однією або кількома державами-членами. Заявки, як правило, подаються до центрального відомства в Яунді; проте громадяни держав-членів можуть подавати заявки до національних органів, які потім повинні пересилати ці заявки до центрального відомства; національні органи не можуть самостійно надавати права.

Надані права промислової власності мають дію національних прав промислової власності в кожній із договірних сторін, тобто вони не є наднаціональними правами на охорону. Тому їх анулювання зачіпає тільки територію тієї держави-члена або ряду держав-членів, де це мало місце. [Основи інтелектуальної власності. – К.: Видавничий Дім «Ін Юре», 1999, с. 460-461].

Угода та її правила містять як матеріально правові, так і процедурні положення про охорону промислових зразків. Організація проводить формальну експертизу кожної заявки і публікує депоновані промислові зразки. Реєстрація промислового зразка має єдину дію в усіх державах учасницях з дати депонування. Реєстрація може бути подовжена на термін до 15 років з дати депонування. ОАРІ може визнати реєстрацію недійсною, що є наслідком для обов'язкового скасування її в усіх державах-членах ОАРІ.







© Братківський К.С., 2006

<назад>